Szkolenia

W dniu  21 maja 2024 r.  Opolski Oddział PZITS wraz z OIIB przeprowadziła Seminarium z udziałem firmy FUNKE – czołowego producenta połączeń rurowych w sieciach i przyłączach wodociągowych i kanalizacyjnych, oraz sposobach retencji wód opadowych. Grupa Funke to znany producent rur i kształtek z tworzywa sztucznego.

Szkolenie odbyło się w opolskim NOT. Wykład poprowadził z-ca Dyrektora Pan Łukasz Kowalik, przy wsparciu Pana Dyrektora Grzegorza Pliniewicza. W trakcie wykładu poza przedstawieniem firmy, mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszym asortymentem, jaki firma proponuje, z naciskiem na tak ważne dziś zagospodarowywanie wody deszczowej.  Poznaliśmy przykłady zabudowy systemu D-Raintank, także w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Po wykładzie na podwórzu NOT przeprowadzone zostało praktyczne szkolenie, w trakcie którego zapoznaliśmy się z technologią łączenia systemów rur kanalizacyjnych. Jednocześnie każdy z nas miał możliwość wykonania połączenia rur i osprzętu pod okiem szkoleniowca.

Dziękujemy bardzo Panom z firmy Funke za ciekawą prezentację.


W dniach 13-14 maja 2024 r.  członkowie naszego Stowarzyszenia mieli możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego firmy  PENTAIR JUNG PUMPEN,  wiodącego specjalisty w zakresie odprowadzenia ścieków, w ich siedzibie w Steinhagen.

Oprócz możliwości zwiedzenia fabryki, mieliśmy też okazję zapoznania się z produktami i ich możliwościami w Laboratorium.

Firma obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia.  Założona w 1924 roku przez Heinricha Christiana Junga, z niewielkiego zakładu rzemieślniczego wyrosła na potentata w branży sanitarnej w zakresie ciśnieniowego odprowadzania ścieków. Do grupy kapitałowej Pentair należy od 2007 roku.

Zakład w Steinhagen składa się z budynku biurowego, w którym mieści się laboratorium do badań nad rozwiązaniami kanalizacji ciśnieniowej. A także sale szkoleniowe i stołówka. Drugi budynek stanowi fabryka, w której produkowane są m.in. zbiorniki przepompowni ścieków oraz zbiorniki do agregatów tłoczących ścieki. 

Grupa miała możliwość obejrzenia procesu wytapiania zbiorników w wielkich piecach, a także ich obróbki po wyjściu i schłodzeniu.

Zakład posiada oczywiście  też halę montażową i miejsce, gdzie urządzenia są testowane, a później pakowane i dostarczane do miejsca przeznaczenia.

Poza zwiedzaniem zakładu produkcyjnego i zajęć w laboratorium,  grupa miała okazję zapoznać się z nowościami wprowadzonymi przez firmę w ostatnim czasie w trakcie szkolenia stacjonarnego.

Poza członkami naszego oddziału w wyjeździe brali udział inżynierowie z Wrocławia i Krakowa.

Naszym przewodnikiem i szkoleniowcem był Pan Arkadiusz Wolnik – Inżynier Sprzedaży, któremu serdecznie dziękujemy za możliwość skorzystania z wyjazdu.